Zawody z okazji Września Jeleniogórskiego

OTWARTYCH , TOWARZYSKICH ZAWODÓW WĘDKARSKICH

W DYSCYPLINIE SPŁAWIKOWEJ

WRZESIEŃ JELENIOGÓRSKI 2023

Zarząd Koła PZW Jelenia Góra Miasto zaprasza członków PZW do udziału w otwartych- towarzyskich zawodach wędkarskich w dyscyplinie spławikowej z okazji obchodów Września Jeleniogórskiego.

Jednoturowe, jednosektorowe zawody zostaną rozegrane na zbiorniku “BALATON” w dniu 3 września 2023 r. Prawo startu w zawodach mają członkowie PZW zgłoszeni indywidualnie do dnia 29 sierpnia 2023 r.

Zgłoszenia przyjmuje:Kol. Stanisław Kirwiel – tel. 887081378

Opłata startowa w wysokości – 50 zł /członkowie Koła JG-Miasto 30 zł – refundacja zgodnie z uchwała Koła/

Opłatę należy wnosić na konto bankowe koła:

Polski Związek Wędkarski Koło Jelenia Góra Miasto

ul. Kochanowskiego 5a/5

Nr konta 40 1090 1926 0000 0001 4313 4457

z dopiskiem: nazwisko i imię zawodnika – spławik Wrzesień Jeleniogórski 2023.

UWAGA: w przypadku braku opłaty startowej na koncie koła w dniu 30 sierpnia 2023 r. - zgłoszenie nie będzie przyjęte.

Maksymalna liczba zawodników - 30 – decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga !!! trzy osoby mogą zostać dopisane na listę rezerwową i w przypadku rezygnacji / minimów 3 dni przed zawodami/ wcześniej zgłoszonych zawodników wezmą udział w zawodach, a zawodnikom rezygnującym zostanie zwrócona opłata startowa. W innym przypadku opłata startowa nie będzie zwracana.

Wyniki członków Koła zaliczane są do klasyfikacji rocznych.

Krótka charakterystyka rybostanu zbiornika: Zbiornik Balaton jest od roku 2023 łowiskiem ZŁÓW I WYPUŚĆ. Aktualnie w zbiorniku znajduje się typowy rybostan, występują płocie, wzdręgi, jazie, karasie, okonie, liny, leszcze, krąpie oraz karpie. Należy liczyć się z bonusami w postaci jazi i karpi / przypony /. W zbiorniku występuje również dość liczna populacja uklei. Średnia tegoroczna tura zwycięzców zawodów w waha się w granicach 6000-8000 pkt. Rekord to ponad 29000 pkt. W przypadku treningu na zbiorniku prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem zbiornika – znajduje się w zezwoleniu.

PROGRAM CZASOWY ZAWODÓW

Do godz. 7.20 - rejestracja zawodników

Godz. 7.208.00 odprawa, losowanie stanowisk, wyjście na stanowiska stanowiska

Godz. 8.00 – 9.50 – przygotowanie do zawodów.

Do godz. 9.50 – nęcenie zanętą ciężką

Godz. 10.00 – początek tury

Godz. 13.55 – pięć minut do końca tury

Godz. 14.00 – koniec zawodów

Od godz. 15.30 - ważenie ryb, praca Komisji Sędziowskiej - posiłek - ogłoszenie wyników zawodów, wręczenie nagród.